TransPhotoГородской электротранспорт

Комментарии, написанные пользователем Владимир Комирной

Отобразить все комментарии

««1234 ··· 103»»
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 27.02.2022 11:54 MSK
Нет фотографий
Не кажіть на таких сайтах нічого. Просто нічого.
І фото виставляти теж не варто.
+5
+14 / –9
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 22.02.2022 17:05 MSK
Нет фотографий
Не ВРМ - тоді це було повноцінне трамвайне депо.
Інше депо на нинішній Промисловій почнуть будувати в другій половині 1920-х.
0
+1 / –1
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 19.02.2022 22:47 MSK
Нет фотографий
Цитата (VRar, 19.02.2022):
> Тому, якщо є хороше рішення, то використовувати його повторно цілком нормально

..., якщо ввідні умови при прийнятті цього рішення ідентичні.
Можна спробувати знайти паралелі в конфігурації привокзальних площ Києва та Львова (Чернівецька вулиця vs вулиця Симона Петлюри - чимось схоже, визнаю), але у Вінниці ввідні умови геть інакші, а простір перед вокзалом - транзитний.

До речі, по ескізах вже бачу, що проектували з 0. Молодці ;-)


Цитата (MAX500MAX, 19.02.2022):
> Я вважаю, що вінницька ідея з платформами під самим вокзалом буде набагато краща

Так, але є ризик зіткнення потоків на вихід та на вхід.
0
+2 / –2
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 19.02.2022 19:54 MSK
Нет фотографий
Звучить круто.
Сподіваюся, вінничани вигадають оригінальний проект без спроби "закосплеїти Львів" - бо в багатьох ескізах по Привокзальній площі Києва така ідея простежувалася свого часу.
0
+1 / –1
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 16.02.2022 22:15 MSK
Нет фотографий
> поэтому есть вероятность, что трамвай на это кольцо больше никогда не поедет

І це цілком закономірно, бо після реконструкції проспекту Коцюбинського кільце хотіли переносити на площу перед вокзалом.

Як там з планами цієї реконструкції, до речі?
+1
+1 / –0
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 11.02.2022 20:40 MSK
Нет фотографий
Это постоянное накрытие путей такое поставили?
+2
+2 / –0
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 07.02.2022 21:47 MSK
Нет фотографий
Не знаю, на що грішити.
Можливо, при витягуванні фото, зображення злегка викривилося.
Можливо, знов зум нагидив.
Можливо, в мене галюцинації.

Але. Чому я бачу на фото рейки з ВЖЕ далекою від ідеалу геометрією колії на, наче, щойно відкритій лінії?
Прикладіть лінійку до колії в правому нижньому куті. Так, той самий Львів багато в чому далеко від ідеалу, але таку халтуру в 2021 гнати - вже вибачте.
+13
+14 / –1
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 29.01.2022 14:28 MSK
Нет фотографий
Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> В Китаї є сучасні трамвайні лінії, що були побудовані нещодавно. І виглядають вони не як Самарканд.

Збудовані на новопрокладених проспектах по кількасот метрів завширшки в нових районах міст. Там і бовдур лінію вкласти зуміє; ближче до "старого міста" вони будуватися ще не пробували. От нехай спробують, а ми тоді подивимось, які в них талановиті інженери залізниць ;-)

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> і якщо буде реально потреба і це буде значно вигідніше ніж відкопати метро - вони то побудують.

До речі, ти випускаєш з уваги одну деталь. Розмова про країну одразу в національному масштабі, і крім сотні мегаполісів на 2-3-5-10 мільйонів населення, яким за твоїми припущенням "нужно святое метро!" (с), в Китає є ще як мінімум ті ж сотні міст з населенням 500-700 тисяч людей, яким метро зажирно.
Чому в Китаї ще не з'явилися відповідно до кількості цих міст сотні трамвайних мереж?

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Але лінії метрополітену, зазвичай, утворюють велику єдину систему, яка вкриває все місто і дозволяє функціонувати цьому транспорту найбільш ефективно для міста та зручно для пасажирів.

Я розумію, Ваню, що ти звик до сумного досвіду київського трамваю, але нормальна мережа наземного громадського транспорту працює так само.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Париж це набір сіл які утворюють місто. Продукт бюрократії.

Враховуючи, що вони продовжують розвивати транспорту систему "Великого Парижу" семимильними кроками, причому одночасно й метро, і трамвай, бюрократія в цих селах достоту ефективна.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Трамвай історично був першим, тому що були такі часи, що доріг нема, шинна техніка дуже відстала, а їздити якось треба.

Не сперечаюся, що трамвай на початку ХХ століття часто-густо заміняв собою автобус в коридорах з автобусним потоком, але в ході трамвайних погромів як в нас, так і на заході, трамвайні мережі, що вижили, порядком прорідилися. Той самий "Східний" Берлін як приклад; до 1945 року трамвайних ліній в тих районах було кратно більше.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> чи вони теж дивились на кляту америку?

Я тебе може, дуже сильно здивую (одягай шапочку з фольги назад), але - так дивилися, й не тільки на неї теж.
Перші виробничі лінії на заводи ГАЗ та ЗІЛ (Тоді ще ЗІС, до речі) були куплені совітами в "Форда" та інших автовиробників США. Ідеї сталінської реконструкції Москви були нашептані на вушко радянським планувальникам, зокрема, таким кадром, як Ле Корбюзьє, який в себе не батьківщині не чурався дотацій від людей з прізвищами "Вуазен" та "Сітроєн"...

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Нас цікавить сьогодення. І сьогодні всі мегаполіси продовжують розбудовувати метрополітен, але досі масово не будують трамвай.

Теза зі стелі.
З мегаполісів Європи та США, в яких є в роботі великі продовження метрополітену, зараз можна перелічити тільки той самий "Великий Париж" (причому в самому Парижі метробуд майже не відбувається, все в тих самих селах Паризької ОТГ навколо), Варшаву (допилюють другу лінію), Відень (U5), Нью-Йорк (Лінія Другої авеню), і ще в Празі, здається, до ковіду починали будувати четверту лінію.
Трамвайні проекти в роботі є (або нещодавно були) в Празі, Берліні, тому ж Парижі, Варшаві, з того, що можу перелічити по пам'яті - все.
Кількісно - баш на баш.

Так, немала частина мегаполісів Європи, де трамваю немає, не має в роботі планів його повернути, має задоволений транспортний попит, але при цьому спускає сотні мільйонів, якщо не мільярди, на оплату роботи тисяч автобусів, які перевозять потік в "потенційно трамвайних" коридорах. Трамвайний ренесанс на початку 10-х затих, це не новина, однак маємо шанси побачити його другу хвилю.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> А з іншого боку є скажімо Манчестер, де не було метрополітену, але розбудували трамвайну систему, яка по суті стала заміною метрополітену в цьому місті.

На англійців в плані міського транспорту дивитися можна лише дуже обмежено, це ще ті консервативні жмикрути.
З іншого берегу Ла-Маншу:

Марсель: пуск метро - 1977, докорінна реконструкція з розширенням існуючої трамвайної мережі - 2007-8 роки.
Ліон: пуск метро - 1974, пуск трамваю - 2001.
Лілль: метро - 1983, докорінна реконструкція трамваю в 1991-93.
Тулуза: метро - 2003, трамвай - 2010.
"Вот что трамвайний ренесанс живатварящій дєлаєт!!!" До речі, всі міста в списку з населенням в офіційних межах - менше мільйона людей.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Застосування цієї логіки каже про те що замість ШТ-1 має бути відгалудження СБЛ, або взагалі окрема лінія.

І те, і те пропонувалося свого часу, до речі.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Інша справа що Київ дуже бідне місто, яке не має коштів ні на побудову метро, ні на побудову трамваїв. Тому маємо те що маємо

Бюджет Києва в доларовому обчисленні з 2001 до 2021 зріс більше ніж вдвічі. Хто не вірить, інтернет і калькулятор в поміч. При цьому в 2001 "крєпкій хазяйствєннік" Омельченко будував прошпекти, розв'язки і ще місцями метро з трамваєм - це не жарт - , а в 2021 у Києва лапки.

" - По моему, вы слишком много кушать.
- Это в смысле?
- В смысле зажрались." (с)
+5
+6 / –1
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 28.01.2022 22:19 MSK
Нет фотографий
Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Очевидно, якщо китайці навчились будувати більш дороге та складне метро та швидкісні залізниці, то і побудувати трамвай для них не стане жодної проблеми. Але в них немає потреби це робити, тому вони це не роблять.
> І стверджуватии що вони не вміють їх будувати тому що вони це не роблять, це те саме що стрерджувати що в Україні не вміють будувати дротові телефони, бо їх зараз не будують.

Ні, вони саме не вміють їх будувати, бо вони цього не роблять. Інженерна задача планування та проектування трамваю в вже складених міських умовах відрізняється і від прокладки залізниці, і від спорудження метро. Це видається легшим, бо дешевше коштує, однак інженер, що розробляє головки самонаведення ракет, не зможе скласти дротовий телефон зі списком номерів в інтерфейсі, якщо в один день йому це закортить.

Якщо нефритові стержні державного управління в Китаї в один день вирішать згадати про трамвай й почнуть будувати його зі своїм розмахом, ми побачимо сотні кілометрів ще того "Самарканду", перш ніж вони почнуть вчитися методом проб і помилок.
Хіба що, якщо вони запросять європейських інженерів, що вони не надто часто роблять останнім часом.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Тому що трамвай - це вид транспорту, який ефективно працює лише як система і потребує складної інфраструктури для його існування.

А метрополітен святим духом їздить, чи шо? =)

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Ми не можемо з бухти барахти побудувати дві лінії в різних кінцях міста, тому що це вимагатиме двох депо, відповідно подвійних витрат на його побудову і потім експлуатацію.

Мені тут дзвонять зараз з Парижу. Питають, якщо не можна дві, то можна одинадцять одразу? =)

Гаразд, повернемо важіль, додавши серйозності.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Саме тому в Токіо, Пекіні, Шанхаї, Нью-Йорку, Лондоні, Мехіко та інших мегаполісах або немає трамваю взагалі, або він обмежений однією-двома лініями. Співпадіння? Не думаю.

Канонічний приклад логічної помилки "post hoc".

Тобі не складе проблеми знайти в інтернеті історичні карти трамваїв всіх вищеперелічених міст і відстежити, що в більшості з них період розквіту трамвайного руху припадав на час, коли значна частина метрополітену була вже спорудженою та вони співіснували. В Лондоні це, наприклад, цілих 30 років з 1920-х і по 1950-ті. В США трохи раніше, до 1930-х, й на цій ноті я дам наступну цитату:

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Можна скільки завгодно будувати теорії заговору Ламбуцьких, маршрутчиків, ще когось.

Ламбуцькі з Кличками й справді тут ні до чого, замалі сошки. А ось факт антитрамвайної змови в США картелю автовиробничих компаній на чолі з "Дженерал Моторс" було встановлено судовою системою США. Шапку з фольги на цьому моменті можна зняти. Трамвайні мережі у великих містах США були понищені не метрополітеном, який обслуговував - ще раз - інші пасажиропотоки, а автомобілізацією країни. Західна Європа у відбудові після Другої Світової наслідувала приклад США (Японія, окупована її військами - теж).
Вижили звичайні вуличні мережі ж або в колишніх країнах соцтабору, куди американський міський устрій не дістався, або в рідкісних винятках країн на кшталт Австрії або Нідерландів, де збідніле населення після війни довго не могло дозволити повальну автомобілізацію, і їхні сусіди встигли стати на ці граблі швидше за них.

Так, багато метрополітенів існували на момент трамвайних погромів, але на підставі цього звинувачувати їх у витісненні трамваїв з міст - помилка "Після - значить наслідок", "post hoc ergo propter hoc". Знайомлять з нею на перших же уроках з курсу риторики.

Цитата (Santehnik, 28.01.2022):
> Більше того, трамвай займає дуже багато місця на землі, а у великих містах з місцем дуже і дуже складно і потрібно копати підземні тонелі/наземні естакади і т д що наближає вартість трамваю до вартості метрополітену. Відповідно якщо є певний коридор і поряд є лінія метрополітену, то в більшості випадків для міста буде вигідніше добудувати там метрополітен, ніж створювати по суті окрему систему і інтегрувати її з тим самим метро.
> Саме тому у великих містах де є розвинуті метрополітени, з трамваями кепські справи.

Якщо застосувати цю логіку до київського трамваю. то тоді і Борщагівський ШТ в центр тягти не треба (можна ж через метро доїхати), і через Дніпро лінію класти зайве (вже дві лінії метро є, нащо розпорошуватися?). Але ані ти, ані твої колєги-однодумці її тут не застосовують. Дводумство-с.
+5
+7 / –2
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 26.01.2022 20:48 MSK
Нет фотографий
Шановна адміністрація, акаунт з нікнеймом "Santehnik" зламано. Можу допомогти у встановленні зв'язку з його справжнім власником задля припинення користування ним зламниками.


По-1, Ваню, говорилося не "чи їм потрібен трамвай?", а "чи вміють вони будувати трамвайні мережі?". Незалежно від їхніх розрахункових потреб, практичного досвіду будівництва трамвайних мереж в них кіт наплакав - і це в масштабах півторамільярдної країни.
А по-2, в будь-якому місті світу пасажиропотоки не дискретно градуйовані, а змінні. І в Токіо, і в Мехіко-сіті, і в Пекіні з Шанхаєм є коридори з попитом на метро, міську залізницю, трамвай, автобус і т.д.
Повторював, повторюю і буду повторювати: ці два види транспорту не взаємовиключні, ані в рамках одного міста, ані в межах окремих його районів.
+5
+8 / –3
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 26.01.2022 17:33 MSK
Нет фотографий
Цитата (nikooolay, 26.01.2022):
> построили

А що з цього трамвай?
0
+1 / –1
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 25.01.2022 21:45 MSK
Нет фотографий
Цитата (Alik1001, 25.01.2022):
> Китайцы б за ночное окно б сделали )

Навіть якщо рахувати КНР і Республіку Китай купи, міст з повноцінною трамвайною мережею (а не "1 лінія кудись з нахаловок в закапелки") в них менше, ніж в Україні.
Що ж вони собі за 10-15 нічних вікон не збудують?
+8
+9 / –1
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 23.01.2022 13:17 MSK
Нет фотографий
Цитата (Skipper, 22.01.2022):
> А почему бы и нет

Потому что в бывшем совке так, кажется, никто раньше не умел делать. Браво, горжусь =)

Цитата (Виктор Селезнев, 23.01.2022):
> но всё же павильоне

Пардон, думаю на другом языке. Понял-принял ;-)
0
+1 / –1
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 22.01.2022 18:33 MSK
Нет фотографий
Интересное верхнее строение пути. Что это, очередная разработка от BKV?
+7
+7 / –0
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 21.01.2022 19:39 MSK
Нет фотографий
Цитата (Oleg2020, 21.01.2022):
> На 3 потрібно колії ремонтувати.

Давно треба, звісно ж, і якомога швидше. Туди й КТ4 випускати великий ризик. Замарстинівську з подібними аргументами взагалі закрили для руху вагонів за півроку до початку її ремонту.

Цитата (Oleg2020, 21.01.2022):
> А на 2 є 1179

Ну, на 8 теж можна лишити один 1219. З підстанцією на Стуса є шанси побачити такий випуск на маршрут вживу.

Цитата (RevelJack, 21.01.2022):
> а на 2ці - нові Електрони можуть їздити, лише за умови, якщо їм ліве дзеркало відрубати.

Дзеркала, як ми могли бачити, регулюються. А в якій саме точці там такий негабарит?


Цитата (RevelJack, 21.01.2022):
> А щодо пікових, 5-11 клас і половина вузів на дистанційному і ганяти 1179 дуже доцільне рішення, для збиткового підприємства.

Боюся, що карантин скінчиться раніше, ніж навіть в того ж багатостраждального 1179 скінчиться термін експлуатації. Далі ж, якщо підлаштувати графік так, щоб 1179 проходив через кільце Пасічної в діапазоні 7:50 - 8:00, студенти будуть дуже-дуже вдячні.
+1
+2 / –1
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 21.01.2022 19:29 MSK
Нет фотографий
Эскалатор в простом павильйоне прямо с уровня земли?
+3
+3 / –0
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 21.01.2022 10:09 MSK
Нет фотографий
Цитата (RevelJack, 21.01.2022):
> На інших маршрутах під них немає пас. потоку.

"Трійка" та "двійка" в ранковий пік вийшли з чату.
+6
+6 / –0
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 20.01.2022 00:18 MSK
Нет фотографий
Это ж насколько в воротах пантографы складывались?

Чесслово, со временем стало бы проще проложить объезд, если бы не погром...
+1
+1 / –0
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 19.01.2022 20:50 MSK
Нет фотографий
Коли трамвай хоче не в депо, а на ручки
+15
+18 / –3
Ссылка
Владимир Комирной · Львов · 18.01.2022 21:20 MSK
Нет фотографий
Чисто з наукового інтересу, де саме?
+3
+3 / –0
««1234 ··· 103»»