TransPhotoГородской электротранспорт

Хронология: Сливен

Вернуться на страницу города

Добавить запись  ·  Поиск по хронологии

10 октября 2023 г.

Пуск на обществена поръчка от Пътнически Превози ЕООД — Сливен, съвместно с град Ямбол за: Доставка на 5 броя нови електрически автобуси, доставка и монтаж на 1 брой станция за бързо зареждане за тях.
В рамките на настоящата обществена поръчката трябва да бъдат:
— доставени 5 броя нови 9-10 метрови електробуси, категория М3;
— доставена и монтирана: 1 брой станция за бързо зареждане;
Място на доставка на автобусите и зарядната станция: гр. Сливен, бул. Стефан Караджа № 3.
https://app.eop.bg/today/332951

24 августа 2023 г.

Первый электробус прибыл в Сливен вчера днем на базу "пассажирских перевозок", а сегодня утром — первый новый троллейбус. К 15 сентября прибудут еще три электробуса и пять новых троллейбусов.
Поставка является частью второго проекта муниципалитета Сливен для городского транспорта и связана с сокращением вредных выбросов. По первому проекту был обновлён автобусный парк в городе.
⚡ Были отремонтированы тяговые подстанции и заменены все трансформаторы. Электросеть имеет современное электронное управление. Стефан Радев

26 августа 2022 г.

Подписан договор с болгарской компанией Biofrog CZ на доставку 6 троллейбусов SOR TNB 12. Общая сумма договора — 2.76 млн. € без НДС, при этом Biofrog CZ заключила контракт с SOR Libchavy на строительство троллейбусов за 2,2 млн € без НДС. Доставка ожидается до февраля 2023 г.

25 марта 2022 г.

Търга за доставка на 6 броя тролейбуси, печели SOR с модела: Škoda 30Tr SOR, тролейбусите са без възможност за автономен ход.

29 октября 2021 г.

Стартира проектът на община Сливен, който включва ремонт на тролейбусната инфраструктура и закупуване на шест нови тролейбуса и четири електробуса. Източник: https://bnr.bg/post/101548730/kupuvat-no...-za-tah

10 марта 2017 г.

"Пътнически превози'' ЕООД уведомява, че във връзка с реализация на проекта за ИГТ тролейбусните линии се обслужват с автобуси. Предстои основен ремонт на 8 броя тролейбуси, които ще бъдат оборудвани с информационна и билетна система, както и рехабилитация на въздушно-контактната мрежа по линия №201 и съоръженията, които я захранват. Необходимият финансов ресурс е в размер на 120 хил.лв., който ще се осигури от Дружеството.
http://www.pprevozi-sliven.com/index.php...&newsID=30